1000 Franków Niezwyciężony – Stanisław Lem: Mistrz Fantastyki

Prezentujemy monetę kolekcjonerską „Niezwyciężony” z serii Stanisław Lem: Mistrz Fantastyki. Ta srebrna moneta o wadze 2 uncji, której emitentem jest Kamerun, została wykonana ze srebra najwyższej próby 999. Limitowana edycja, obejmująca zaledwie 500 sztuk na całym świecie, czyni ją prawdziwym skarbem dla kolekcjonerów i miłośników literatury science fiction.
Moneta „Niezwyciężony” to prawdziwe dzieło sztuki numizmatycznej, pełne wyjątkowych detali i nowatorskich technik:

 • Ultra wysoki relief: Precyzyjne i trójwymiarowe detale, które wyróżniają się na powierzchni monety, nadając jej niesamowitą głębię i realizm.
 • Numerowany rant: Każda moneta posiada unikalny numer wygrawerowany na rancie, co podkreśla jej ekskluzywność i unikalność.
 • Selektywne wybłyszczenia i złocenia: Starannie dobrane elementy monety są pokryte selektywnym wybłyszczeniem lub złoceniem, co dodaje jej elegancji i podkreśla ważne szczegóły.
 • Druk metaliczny: Innowacyjna technika druku metalicznego, która nadaje monecie wyjątkowy charakter i atrakcyjność.
 • Fluorescencja: Moneta zawiera fluorescencyjne elementy, które świecą w ciemności, dodając jej tajemniczości i futurystycznego wyglądu.
  Moneta „Niezwyciężony” została zainspirowana jedną z najbardziej znanych powieści Stanisława Lema, „Niezwyciężony”. Ta fascynująca historia o olbrzymim, potężnie uzbrojonym okręcie kosmicznym, który ląduje na planecie Regis w misji ratunkowej, jest kwintesencją literackiej wizji Lema. Przygody załogi, badania naukowe i odkrywanie tajemniczych automatów na Regis tworzą tło dla głębokiej refleksji nad techniką i ewolucją.
  Detale i wykończenie monety odzwierciedlają głębokie przesłanie powieści – o granicach między życiem a technologią, o ewolucji i adaptacji oraz o moralnych wyborach, przed którymi stają ludzie w obliczu nieznanego. Przemek Dębowski, znany ze swojego unikalnego podejścia do sztuki książkowej, zaprojektował numizmat tak, aby oddać ducha i głębię dzieł Lema. Jego wyjątkowe podejście do designu literackiego jest tu nieodzownym elementem.
  „Niezwyciężony 2 oz” to niepowtarzalne połączenie sztuki numizmatycznej i literackiej wizji. Limitowana edycja 500 sztuk gwarantuje jej rzadkość i wartość inwestycyjną.
  Zapraszamy do zanurzenia się w świecie Stanisława Lema poprzez naszą monetę, która przenosi nas w przyszłość pełną tajemnic, technologii i filozoficznych pytań o istotę istnienia.

specyfikacja

1000 Franków

Nominał

Kamerun

Państwo

Metal

Metal

62,2 g

Waga

Ø 45 mm

Rozmiar

Oksydowany

Stempel

Oksydowany

Dodatki

Wysoki Relief

Dodatki

Numerowany Rant

Dodatki

Druk fluorescencyjny

Dodatki

Selektywne Wybłyszczenia

Dodatki

Selektywne Złocenia

Dodatki

Druk metaliczny

Dodatki

500 szt.

Nakład

2024-06

Data emisji