Inwestycja w monety

Dlaczego warto zainwestować w monety z twórczością Stanisława Lema?

Stanisław Lem to autor powieści znanych na całym świecie. Jest uznawany za jednego z najlepszych pisarzy fantasy, a także za wielkiego wizjonera. Jego książki i pomysły wyprzedzały swoje czasy. Do dzisiaj rozpalają wyobraźnię tysięcy czytelników.  Z kolei inwestycja w kruszce nazywana jest “bezpieczną przystanią inwestycji”, a zyski z niej wzrastają z roku na rok.

Numizmatyka staje się coraz bardziej powszechna, nie tylko wśród starszych osób. Coraz więcej młodych dostrzega potencjał inwestycyjny tkwiący w monetach. Są one świadkami historii. Sama numizmatyka jest jednym z najstarszych hobby świata, ponieważ kolekcjonowano walutę już w czasach antycznych. Monety pełnią również funkcję edukacyjną – każda z nich upamiętnia jakąś postać, wydarzenie, czy miejsce. Monety wybijane są z okazji ważnych rocznic, czy dla zwrócenia uwagi na jakiś światowy problem. Dzięki nim możemy dowiedzieć się wiele o otaczającym nas świecie, szerzej spojrzeć na problemy, które być może bezpośrednio nas nie dotykają, ale są ważne dla społeczeństwa. Monety kolekcjonerskie to już nie tylko “zwykłe” krążki srebra, czy złota. Obecnie przybierają one różne formy. Sztuka mennicza jest wysoko rozwinięta. Monety ozdabia się wielobarwnym drukiem, szlachetnymi kamieniami, złotem, drewnianymi wstawkami…dzięki coraz lepszej technologii możliwe jest stworzenie takich monet, jakie kilkadziesiąt lat temu mogły istnieć jedynie w sferze marzeń. 

Wartościowe współczesne monety kolekcjonerskie bite są ze srebra lub złota najwyższej próby, czyli 999. Bardzo ważnym czynnikiem, nie tylko w numizmatyce, ale w całym kolekcjonerstwie jest nakład. Im jest on niższy, tym lepiej. Coś, co jest kolekcjonerskie nie może być powszechne. Zdarzają się oczywiście monety, które mimo większego nakładu znacznie podrożały. Dzieje się tak w przypadku bardzo ciekawych tematów, gdzie liczba osób nimi zainteresowanych jest spora. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość monety jest jej temat i wizerunek. Jeśli przedstawiają ciekawe dla ludzi z całego świata postacie, czy wydarzenia, można być pewnym, że okażą się doskonałą inwestycją. 

Monety kolekcjonerskie są nie tylko ciekawym hobby i wspaniałą pamiątką rodzinną, ale mogą stać się również źródłem dodatkowego dochodu, czy sposobem na zabezpieczenie swojego kapitału. Istnieje wiele monet, których wartość wzrosła nawet o 400%, w zaledwie kilka lat.

Autorem projektów jest Przemek Dębowski, krakowski grafik, którego okładki od ponad dziesięciu lat zdobią książki Stanisława Lema nie tylko w Polsce, ale również w renomowanych wydawnictwach w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Jak mówi, praca nad uwiecznieniem fantastycznego uniwersum Stanisława Lema w tej wyjątkowej serii monet pozwoliła mu odkryć nowe oblicza prozy wybitnego pisarza. „Z jednej strony inspirowały mnie klasyczne wizualne tropy SF: fantastyczne kosmiczne krajobrazy, futurystyczna maszyneria, okręty kosmiczne i roboty. Z drugiej – bogactwo języka Lema aż zaprasza do eksplorowania rozmaitych sposobów wyrazu i stylistyk: od retrofuturyzmu, przez realizm, aż po abstrakcję i Art déco, tak rzadko spotykane w świecie projektowania monet!”.

Jedyne na świecie monety kolekcjonerskie poświęczone twórczości Stanisława Lema

Nakłady monet Mennicy Gdańskiej błyskawicznie się wyprzedają i szybko zyskują na wartości

Ultra niski nakład, dużo mniejszy, niż liczba fanów pisarza

Bezpieczna forma lokowania pieniędzy

Możliwość odsprzedania monet fanom i kolekcjonerom z całego świata

Cała seria monet ułoży się w historię odpowiadającą kolejnym dziełom Lema

Temat monet to światowy fenomen science-fiction

Do wykonania monet wykorzystano najnowszą technologię i najlepsze materiały

Wizerunki monet zostały stworzone przez cenionego grafika Przemka Dębowskiego

INFORMACJE O KRUSZCU

Istnieje wiele powodów, które utwierdzają nas w przekonaniu, że inwestycja w złoto i srebrno jest korzystna. Po pierwsze, metale szlachetne nie podlegają inflacji. Kurs srebra i złota nie zmienia się drastycznie w trakcie kryzysów finansowych, czy zmian ustrojów politycznych. Gdy weźmiemy pod uwagę ostatnich kilka lat, ich cena systematycznie wzrasta. Po drugie, kruszce są nieodnawialne – każdego roku ich ilość możliwa do wydobycia maleje. Trzecim powodem jest fakt, że zarówno złoto, jak i srebro są po prostu szybkim sposobem na ulokowanie oszczędności.  Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż w przypadku inflacji siła nabywcza srebra i złota rośnie, a nie spada. Kruszec jest inwestycją o dużej płynności. Nie jest problemem znalezienie nowego nabywcy.