1000 Franków Opowieści o Pilocie Pirxie – Stanisław Lem, Mistrz Fantastyki

Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 3 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta).
Zapraszamy do odkrycia najnowszej monety Mennicy Gdańskiej z serii Stanisław Lem: Mistrz Fantastyki, która stanowi symboliczny hołd dla jednego z najbardziej ikonicznych bohaterów literatury science fiction – pilota Pirxa.
Moneta z serii Stanisław Lem – Mistrz Fantastyki 2 oz, jest nie tylko wyjątkowym numizmatem, ale również połączeniem sztuki i narracji. Moneta zachwyca swoim niepowtarzalnym wzornictwem i dodatkami, takimi jak fluorestacja, druk metaliczny, selektywne złocenie, selektywne wybłyszczenia oraz ultra wysoki relief. Każdy numizmat jest numerowany, co czyni go niepowtarzalnym elementem kolekcji.
Emitentem jest Kamerun, a dostępnych jest jedynie 500 sztuk na cały świat. To więc okazja do posiadania unikatowego dzieła, a także szansa na uczestnictwo w ekskluzywnej kolekcji, która trafia w ręce jedynie nielicznych.
Detale i wykończenie monety odzwierciedlają głębokie przesłanie powieści. Przemek Dębowski, znany ze swojego unikalnego podejścia do sztuki książkowej, zaprojektował numizmat tak, aby oddać ducha i głębię dzieł Lema. Jego wyjątkowe podejście do designu literackiego jest tu nieodzownym elementem.
Cykl „Opowieści o pilocie Pirxie” przenosi nas w świat przygód, nauki i filozofii, stworzony przez Stanisława Lema. To nie tylko historia jednego bohatera, ale również podróż przez labirynty kosmicznych tajemnic i wyzwań. Pirx, jako kadet aspirujący do roli astronauty, przechodzi przez lata ciężkiej praktyki, by ostatecznie osiągnąć status doświadczonego komandora. Jego droga pełna jest nie tylko ekscytujących przygód, ale także głębokich refleksji nad naturą człowieka i wszechświata.

specyfikacja

1000 Franków

Nominał

Kamerun

Państwo

Metal

Metal

62,2 g

Waga

Ø 45 mm

Rozmiar

Oksydowany

Stempel

Wysoki Relief

Dodatki

Numerowany Rant

Dodatki

Druk fluorescencyjny

Dodatki

Selektywne Wybłyszczenia

Dodatki

Selektywne Złocenia

Dodatki

Druk metaliczny

Dodatki

500 szt.

Nakład

2024-06

Data emisji